افزونه جلالی را نصب کنید. 18 ذو الحجة 1445 Monday, 24 June , 2024

۱۷ رشته تازه به دانشگاه علوم پزشکی بهشتی اضافه می شود

  • کد خبر : 1361
  • 09 خرداد 1400 - 23:04
۱۷ رشته تازه به دانشگاه علوم پزشکی بهشتی اضافه می شود
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از افزایش ۱۷ رشته جدید به رشته‌های تحصیلی این دانشگاه خبر داد و گفت: ارتقا اعضای هیئت علمی در سال سخت کرونایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بیش از سه برابر رشد داشته است.

دکتر محمد مهدی صدوقی درمراسم پانزدهمین جشنواره آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به تشریح بخشی از عملکرد معاونت آموزشی دانشگاه در سالی که گذشت پرداخت و گفت: شیوع گسترده کرونا در اسفند ۹۸ کلاس های حضوری و آزمون های دانشگاهیان را به تعطیلی کشاند. این اپیدمی بعد از گذشت بیش از یکسال در سراسر دنیا همچنان ادامه دارد و حوزه آموزش و برگزاری حضوری کلاس ها را با چالش هایی روبرو کرده است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با بیان این که در ابتدای شیوع ویروس کووید ۱۹ آموزش ها با سکون مواجه شدند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سالی که گذشت آموزش دروس در بستری فضای مجازی در دانشگاه علوم پزشکی به اوج خود رسید و پیشرفت های چشمگیری در این حوزه داشته ایم. از ۱۶ فروردین ماه ۱۳۹۹ فعالیت های مجازی در بالاترین سطح به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ارایه شده است.

وی با اشاره به روند آموزش مجازی در سامانه نوید، ازبرگزاری کلیه دروس به صورت مجازی و تعاملی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه با بهره گیری از سامانه مذکور خبر داد و افزود: افزایش پهنای باند آموزش مجازی، ارتقا شاخص کل کلاس های آنلاین،  بارگذاری تعداد محتوای الکترونیکی بر روی وب سایت گروه های آموزشی و برگزاری ۲۹ هزار کلاس آنلاین از دیگر برنامه های دانشگاه در عرصه آموزش است.

وی افزود: در سالی که گذشت مرکز آزمون الکترونیک دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با ۲۵۲ رایانه برای خدمت باکیفیت تر آموزشی به اساتید و دانشجویان افتتاح شده است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه با اشاره به تجهیز دانشگاه به مرکز آموزش های شبیه سازی شده گفت: این مرکز با هدف ارتقا آموزش در حوزه پایه و بالین فعالیت های منحصر بفردی در دستور کار دارد.

دکتر صدوقی ادامه داد: در دوسال اخیر دونوبت فراخوان در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برگزار شد؛ در نوبت اول  ۷۷  عضو هیئت علمی و در نوبت دوم ۶۴ عضوهیئت علمی جذب شدند. جذب بیش از ۵۶ عضو هیئت علمی با تعهدات قانونی و تبدیل وضعیت استخدامی ۳۰ نفر از اساتید دانشگاه نیز در دوسال اخیر انجام شده است.

وی در ادامه به روند عملکرد هیئت ممیزه دانشگاه در سالی که گذشت اشاره کرد و توضیح داد: در سال سخت مبارزه با کرونا جلسات هیئت ممیزه دانشگاه تعطیل نشد و ۲۱۵ پرونده ارتقا اعضای هیئت علمی مورد بررسی قرار گرفت، این روند در مقایسه با سال مشابه قبل رشد سه برابری داشته است.

وی از درخشش دانشجویان دانشگاه در ۱۲ المپیاد علمی و کسب رتبه های درخشان دانشجویی خبر داد و گفت: کسب ۱۷ رتبه و دریافت مدال های طلا، نقره و برنز ازسوی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی موجب افتخار و بالندگی این دانشگاه است.

دکتر صدوقی با اشاره به تداوم روند آموزش مداوم در بحران کرونا به اجرای ۲۶۴ برنامه عملیاتی توسط این واحد اشاره کرد.

معاون  دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در ادامه به راه اندازی سامانه ارزشیابی یکپارچه اعضای هیئت علمی با عنوان سامانه ساعی اشاره کرد و افزود: ثبت فعالیت های علمی و ارتقای مرتبه اساتید دانشگاه در بستر این سامانه آماده ودرحال بارگذاری است.

به گزارش موپنا، استقرار سامانه لاگ بوک الکترونیک در کلیه گروههای بالینی دانشگاه یکی دیگر از اقدامات معاونت آموزشی بود که دکتر صدوقی به آن اشاره کرد و توضیح داد: دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی یکی از دانشگاههای پیشرو در استقرار لاگ بوک الکترونیک در تمام رشته ها است. اطلاع رسانی به موقع و صحیح به دستیاران دربستر سامانه، نحوه مشارکت فعالیت های آموزشی و بالینی دستیاران و مدیریت نحوه مشارکت آن ها، ثبت و ارزشیابی اعضای هیئت علمی توسط دستیاران و برنامه ریزی لاگ بوک الکترونیک ویژه دانشجویان دکترای تخصصی و ارشد  از جمله کارکردهای سامانه لاگ بوک الکترونیک دانشگاه است.

وی در ادامه با تاکید بر این که افزایش فعالیت آموزشی و طرح آن در کمیته دانش پژوهشی منجر به ارتقا علمی اعضای هیئت علمی دانشگاه خواهد شد، از معرفی گروههای شاخص برتر در پانزدهمین جشنواره آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خبر داد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در سال تحصیلی جدید ۱۷ رشته در مقاطع مختلف تحصیلی به رشته‌های تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی اضافه خواهد شد.

اخبار حوزه مهندسی پزشکی ایران را اینجا بخوانید

لینک کوتاه : https://mopena.ir/?p=1361

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

فرم جستجو